Նոր որակի պետութեան երաշխաւորն ենք. Իշխան Սաղաթէլեան (Տեսանիւթ)
«Մենք գիտենք մեր պետութեան խնդիրները, գիտենք դրանց լուծելու ճանապարհները»։ Խորհրդարանական ընտրութիւններուն «Հայաստան» դաշինքի նախընտրական ծրագրի դրոյթները ներկայացնելու ժամանակ ըսաւ ՀՅԴ անդամ, «Հայաստան» դաշինքի առաջնորդներէն՝ Իշխան Սաղաթէլեան։
«Մենք ունենք թիմ (կազմ), փորձառութիւն այդ խնդիրները լուծելու համար։ Մենք նոր որակի ազգային պետութեան երաշխաւորն ենք»,- ըսաւ Սաղաթէլեան։
Ըստ անոր՝ ստեղծուած իրավիճակին մէջ վճռական գործողութիւններու անհրաժեշտութիւն կայ։
«Մեր պետականութեան ու ինքնիշխանութեան հետագայ կորուստները հնարաւոր է յաղթահարել միայն միասնական, ազգային-պետական քաղաքականութեամբ եւ դրանք իրականացնելու վճռականութեամբ: Մենք ունենք այդ կամքը: Չկայ հայութիւն առանց Հայաստան։ Այդ իմաստով Հայաստան-Արցախ-Սփիւռք եռամիասնութեան շրջանակում ձեւաւորելու ենք ամբողջական օրակարգ։ Վերականգնելու ենք Հայաստանի հանդէպ Սփիւռքի վստահութիւնը, այդ թւում՝ բացառելու ենք «Հայաստան համահայկական հիմնադրամի» միջոցների ոչ կանոնադրային օգտագործումը։ Հայաստանը լինելու է սոցիալական արդարութեան եւ բարեկեցութեան երկիր»,- ըսաւ Սաղաթէլեան։
Մանրամասնութիւնները տեսանիւթով: