Թուրքիոյ հետ յարաբերութիւնները առանց նախապայմանի. Հայաստանի իշխանութիւնները պատրաստ են
ՀՀ իշխանութիւնները Ռուսաստանին տեղեկացուցած են առանց նախապայմաններու Թուրքիոյ հետ յարաբերութիւններու կարգաւորման գործընթաց սկսելու պատրաստակամութեան մասին: Այս մասին ըսած է ՀՀ Արտաքին Գործոց նախարարութեան  խօսնակ Վահան Յունանեանը:
«Մի շարք միջազգային գործընկերներ, այդ թւում՝ մեր դաշնակից Ռուսաստանը, յայտարարել են, որ պատրաստ են աջակցել հայ-թուրքական յարաբերութիւնների կարգաւորման գործընթացին: Եւ մեր ռուս գործընկերների հետ քննարկումների ընթացքում մենք տեղեկացրել ենք, որ պատրաստ ենք յարաբերութիւնների կարգաւորմանն՝ առանց նախապայմանների: Եթէ եւ երբ գործընթաց կը սկսի, մենք կը տեղեկացնենք հանրութեանը իրադարձութիւնների զարգացման մասին», ըսած է խօսնակը:
Յունանեանի խօսքով՝ ՀՀ կառավարութեան ծրագրին մէջ արձանագրուած է, որ Հայաստանը միշտ պատրաստ եղած է կարգաւորելու յարաբերութիւնները Թուրքիոյ հետ առանց նախապայմաններու: «Միեւնոյն ժամանակ ցանկանում եմ ընդգծել, որ ներկայ պահին Թուրքիայի հետ որեւէ բանակցութիւն չի վարւում», յաւելած է ԱԳՆ խօսնակը: