Ես գիտեմ, որ ատրպէյճանցիները մեր ինքնիշխան տարածքէն դուրս պէտք է գան ուշ թէ շուտ, որքան շուտ, այնքան լաւ։ Այս մասին նշեց ԱԺ պաշտպանութեան եւ անվտանգութեան հարցերու յանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարեանը։
Ան չպատասխանեց հարցին, թէ արդդեօ՞ք Իշխանասարի հատուածէն ատրպէյճանական ուժերը դուրս եկած են՝ նշելով, որ առայժմ պիտի խուսափի այդ հարցին պատասխանելէ։
«Հայաստանի ինքնիշխան տարածքում օտար զինուած ուժեր չեն կարող լինել», ըսաւ ան։
Դիտարկմանը, թէ բաւական ժամանակ է, որ ատրպէյճանական ուժերը դուրս չէին գար, ան ըսաւ․«Մենք էլ էինք շատ տեղեր մտել և դուրս չէինք գալիս»։
Անդրադառնալով Սոչիի եռակողմ հանդիպման՝ ան նշեց, որ Սոչին տուած է դրական ընկալում, իսկ միջանցքի վերաբերեալ եսաւ, որ Ալիեւը ունէր հնարաւորութիւն այդ հանդիպման ընթացքին յստակ ձեւակերպելու իր տեսակէտը։
«ՀՀ վարչապետը յստակ մեր երկրի շահերից բխող տեսակէտը ներկայացրել է։ Միջանցքը լրիւ այլ հասկացութիւն է, այդպիսի օրակարգ չկար», ըսաւ ան։