Ուժեղ երկրաշարժի հաւանականութիւնը փոքր է. ԱԻՆ
ՀՀ Արտակարգ իրավիճակներու նախարարութիւնը տեղեկութիւն տարածած է յետցնցումներու հաւանականութեան մասին` նշելով, որ բնակիչները կրնան վերադառնալ իրենց բնակարանները: ԱԻՆ հաղորդագրութեան մէջ կը նշուի.
«Յարգելի քաղաքացիներ, այս պահի դրութեամբ յետցնցումների ախշուժութիւնը շարունակւում է: Առկայ տուեալների վերլուծութիւնը ցոյց է տալիս, որ ուժեղ երկրաշարժի հաւանականութիւնը փոքր է: Բնակիչները կարող են վերադառնալ իրենց բնակարանները: Հնարաւոր է լինի յետցնցում, որը կը զգացուի բնակչութեան կողմից, սակայն յորդորում ենք խուճապի չմատնուել»:
Յիշեցնենք, որ Փետրուար 13-ին, տեղական ժամանակով ժամը 22:25-ին, գրանցուած է Վրաստան-Հայաստան` Բաւրա քաղաքէն 16 քմ հիւսիս-արեւելք, օճախի 10 քմ խորութեամբ, 5.2 աստիճանով երկրաշարժ: Էփիկեդրոնային գօտիին մէջ ստորգետնեայ ցնցման ուժգնութիւնը բալային համակարգով կազմած է 6-7 աստիճան:
Երկրաշարժը զգացուած է Շիրակի, Լոռի, Արագածոտնի մարզերուն մէջ 4-5 աստիճան ուժգնութեամբ եւ Երեւան քաղաքին մէջ 3 աստիճան ուժգնութեամբ: