Հայաստանի ԱԳ նախարարը գրեթէ չի շփուիր դեսպաններուն հետ. «Հրապարակ»
Հայաստանի ԱԳ նախարարը  գրեթէ չի շփուիր  դեսպաններուն հետ. «Հրապարակ»
ԱԳՆ մեր աղբիւրներն ասում են, որ նախարար Արարատ Միրզոյեանը գրեթէ չի շփւում աշխատակազմի եւ արտերկրում հաւատարմագրուած ՀՀ դեսպանների հետ: Նրանցից ոչ մէկը չի արժանացել նրա ընդունելութեանը: Իսկ երբ նախարարի հետ ճշդելու հարցեր են ունենում, նրանց զանգերին պատասխանում են ԱԺ-ից ԱԳՆ տեղափոխուած ջահէլ խորհրդական-օգնականներն ու տեղեկացնում, որ նախարարը չի կարող նրանց հետ խօսել կամ ընդունել, առաջարկում են իրենց հետ քննարկել հարցը: ԱԳՆ խօսնակ Վահան Յունանեանին հարցրինք` Միրզոյեանը նախարար նշանակուելուց ի վեր դեսպաններին երբեւէ ընդունե՞լ է, եւ նրանց հետ կոմունիկացիան ի՞նչ տարբերակով է ապահովուում:
Խօսնակը փոխանցեց․ «ՀՀ ԱԳ նախարարը, բնականաբար, ամէնօրեայ կապի մէջ է օտարերկրեայ պետութիւններում եւ միջազգային կազմակերպութիւններում հաւատարմագրուած մեր դեսպանների եւ մշտական ներկայացուցիչների հետ եւ համապատասխան յանձնարարականներ է տալիս թէ՛ անձնական հանդիպումների, թէ՛ հեռախօսային կապի, թէ՛ այցերի եւ թէ՛ դեսպանահաւաքի միջոցով, որը տեղի է ունեցել մօտ 1 ամիս առաջ»: Խնդրեցինք յստակեցնել` ոեւէ դեսպանի անհատապէս ընդունե՞լ է նախարարը, ասաց` մշտապէս: Կոնկրէտ օրինա՞կ` վերջին անգամ երբ եւ որ դեսպանին է հանդիպել, խօսնակը չնշեց. «Ես Ձեր հարցերին պատասխանեցի յստակ»: