Հայաստան չէ համաձայնած Ատրպէյճանի մասնակցութեան՝ ԵԱՏՄ խումբի ժողովին
Հայաստան չէ  համաձայնած Ատրպէյճանի մասնակցութեան՝ ԵԱՏՄ խումբի ժողովին
Հայաստան չէ համաձայնած Ատրպէյճանի ներկայացուցիչի մասնակցութիւնը ԵԱՏՄ (Եւրասիական տնտեսական միութիւն) միջկառավարական խորհուրդի նիստին: Այս մասին  Քազանի մէջ լրագրողներուն հետ զրոյցին ըսած է ՀՀ փոխվարչապետ՝ Մհեր Գրիգորեան:
«Այո՛, կարելի է այդպէս ասել, որովհետեւ ԵԱՏՄ միջկառավարական խորհրդի նիստին որեւէ երրորդ երկրի մասնակցութեան համար անհրաժեշտ է համաձայնեցուած որոշում: Բնականաբար, այդ հարցում համաձայնութիւն չի եղել, մասնաւորապէս, Հայաստանը չի համաձայնեցրել Ատրպէյճանի ներկայացուցչի մասնակցութիւնը նիստին»,- ըսած է փոխվարչապետի պաշտօնակատար՝ Մհեր Գրիգորեան:
Պատասխանելով հարցին, թէ հայկական կողմի դիրքորոշումը արդեօք կապուած եղած է ռազմագերիներու խնդիրին հե՞տ, Մհեր Գրիգորեան յիշեցուց, թէ նախապէս խօսած է այդ մասին:
«Հարցը շատ բազմաբաղադրիչ է, եւ հիմա չէի ուզենայ քոնթեքսթից հանել մի պայման կամ նախապայման: Համաձայնութիւն չի եղել այդ հարցում, իսկ նման մասնակցութեան համար անհրաժեշտ էր բոլոր անդամ-երկրների մասնակցութիւնը»,- խօսքը եզրափակեց Գրիգորեան: