Երէկ բերման ենթարկուած երիտասարդները ազատ արձակուած են. Կայ մէկ վիրաւորեալ
Երէկ բերման  ենթարկուած  երիտասարդները ազատ  արձակուած են. Կայ մէկ վիրաւորեալ
Երէկ Հանրապետութեան հրապարակէն  ատրպէյճանցի պատգամաւորներու Երեւան այցելելու դէմ բողոքի շարժում իրականացնելով ՀՅԴ Հայաստանի երիտասարդական միութեան մօտ 20 անդամ բերման ենթարկուած էր` բաւական բիրտ ձեւով: Այս մասին յայտնած էր փաստաբան Սերկէյ Յարութիւնեանը:
Ոստիկանները բերման ենթարկած ին նաեւ «երկիր Մետիա» հեռուստաընկերութեան լրագրող Անի Նահապետեանը, որն այդ պահուն իր աշխատանքային պարտականութիւնները կը կատարէր:
Փաստաբանը յայտնեց, որ լրագրողը նոյնպէս դեռ ոստիկանական բաժանմունքում է գտնւում:
Քիչ առաջ փաստաբան Սերկէյ Յարութիւնեան յայտնեց, որ բերման ենթարկուած աղջիկներէն մէկուն ձեռքը վնասուած է` շտապօգնութեան բժիշկները զայն ոստիկանական բաժանմունքէն հիւանդանոց տեղափոխած են, ուր պարզուած է, որ անոր ձեռքը կոտրուած է:
Յարութիւնեան տեղեկացուց նաեւ, որ բերման ենթարկուած երիտասարդներուն նկատմամբ խուլիկանութեան յօդուածով քրէական գործ յարուցուած է․ բոլորը հրաժարած են ցուցմունք տալէ` օգտուելով իրենց լռելու իրաւունքէն:
«Երկիր Մետիա» հեռուստաընկերութեան լրագրող Անի Նահապետեանը, որ եւս բերման ենթարկուած էր, եւս դուրս եկած է ոստիկանական բաժանմունքէն: Ան յանցագործութեան մասին հաղորդում տուած է առ այն, որ մասնագիտական գործունէութիւն իրականացնելու ժամանակ զիրենք ապօրինի կերպով բերման ենթարկած են` չնայած այն հանգամանքին, որ լրագրողական տարբերանշանը իր վրայ փակցուած էր:
Լուրը՝ «Նիւզ ամ.»էն: