Ներկայ իրավիճակին մէջ VTB-Հայաստան դրամատնային ծառայութիւնները եւ գործիքները յաճախորդներուն հասանելի պիտի ըլլան ամբողջութեամբ, բացառութեամբ փոխանցումներու հետ կապուած որոշ սահմանափակումներու: Այս մասին յայտարարութիւն տարածած է Հայաստանի Կեդրոնական դրամատունը:
Յայտարարութեան մէջ կ'ըսուի. «Հայաստանում գործող «VTB-Հայաստան Բանկ» Փբը-ն ստեղծուած է ՀՀ օրէնսդրութեամբ, կարգաւորւում ու վերահսկւում է ՀՀ կեդրոնական բանկի կողմից: Ներկայ իրավիճակում VTB-Հայաստան Բանկի ծառայութիւնները եւ գործիքները յաճախորդներին հասանելի են լինելու ամբողջութեամբ, բացառութեամբ փոխանցումների հետ կապուած որոշ սահմանափակումների, որոնց հետ աւելի մանրամասն կարող էք ծանօթանալ Բանկի www.vtb.am պաշտօնական կայքում:
VTB-Հայաստան Բանկն ունի բաւարար իրացուելիութիւն եւ կապիտալ սպասարկելու իր բոլոր պարտաւորութիւնները: Բանկին հասանելի են նաեւ Կեդրոնական բանկի կողմից իրացուելիութեան տրամադրման մշտական հնարաւորութեան գործիքները»: