Հայաստանի մէջ առկայ եւ փակ ճանապարհներ
Հայաստանի մէջ  առկայ եւ փակ ճանապարհներ
Արտակարգ իրավիճակներու նախարարութիւնը կը տեղեկացնէ, որ ՀՀ տարածքին կան փակ եւ դժուարանցանելի ճանապարհներ:
Փակ են Արագածոտնի մարզի «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերեւութաբանական կայանէն դէպի Ամբերդ ամրոց, Քարի լիճ տանող ճանապարհները:
Վարդենեաց լեռնանցքը եւ Բերդ-Ճամբարակ ճանապարհը փակ են բոլոր տեսակի փոխադրամիջոցներու համար:
Դիլիջանի ոլորանները եւ Ջուջեւան-Ոսկեպար-Կոթի ճանապարհները փակ են բեռնատարների համար, դժուարանցանելի` միւս փոխադրամիջոցներուն համար:
Սարաւան-«Զանգեր» կոչուող հատուածը (բուք, մերկասառոյց) եւ Մ-2 ճանապարհէն դէպի Ջերմուկ քաղաք փակ են կցորդիչով բեռնատարների համար, դժուարանցանելի` միւս փոխադրամիջոցներուն համար:
Սիւնիքի մարզի «Մեղրի սար» եւ «Զանգեր» կոչուող հատուածները դժուարանցանելի են կցորդիչով բեռնատարների համար, միւս փոխադրամիջոցներուն համար անցանելի` միայն անուաշղթաների կիրառման պարագային:
Գեղարքունիքի մարզի, Արագածոտնի մարզի Ապարանի տարածաշրջանի, Լոռու մարզի Վանաձոր-Դիլիջան, Վանաձոր-Երեւան, Վանաձոր-Կիւմրի, Վանաձոր-Ստեփանաւան, Շիրակի մարզի Ջաջուռաւան-Մեծ Սարիար, Ամասիա-Բերդաշէն, Թաւշուտ-Արդենիս, Սիւնիքի մարզի Սիսիան-«Զանգեր» (բուք) ճանապարհները դժուարանցանելի են:
Հանրապետութեան ամբողջ տարածքին (բացառութեամբ Շիրակի եւ Վայոց ձորի մարզերու) ձիւն կը տեղայ:
Շիրակի մարզի եւ Արագածոտնի մարզի Ապարանի տարածաշրջանի բոլոր ճանապարհներուն տեղ-տեղ առկայ է մերկասառոյց: