Փառուխի մէջ. Կրակը դադրեցաւ, սակայն թշնամին չէ վերադարձած դէպի իր դիրքերը
Փառուխի մէջ. Կրակը դադրեցաւ, սակայն թշնամին չէ վերադարձած  դէպի իր դիրքերը
Ինչպէս արդէն յայտնած է Արցախի Հանրապետութեան պաշտպանութեան նախարարութիւնը, այսօր` Մարտ 25-ին, Ատրպէյճանի զինուած ուժերուն կողմէ կիրառուած «Պայրաքթար» տիպի անօդաչու սարքերով հարուածներու հետեւանքով հայկական կողմը ունեցած է վիրաւորներ եւ 2 զոհ (անցեալ գիշեր` եւս 5 վիրաւոր): Ուստի, Ատրպէյճանը կոպտօրէն կը խախտէ 2020 թուականի Նոյեմբեր 9-ի եռակողմ յայտարարութեան դրոյթները` ե՛ւ ներխուժման, ե՛ւ հրադադարի խախտումներու տեսքով: Այս մասին կը տեղեկացնէ Արցախի տեղեկատուական շտաբը:
«Չնայած բարձրագոյն մակարդակի բանակցութիւններին` արձանագրում ենք, որ Արցախում տեղակայուած ռուսական խաղաղապահ զօրակազմին յաջողուել է այս փուլում միայն դադարեցնել Ասկերանի շրջանի Փառուխ համայնքի հատուածում ադրբեջանական զինուած ուժերի յառաջխաղացումը եւ նրանց կողմից տարբեր տրամաչափի զէնքերից իրականացուող կրակոցները: Սակայն, միեւնոյն ժամանակ, ընդգծում ենք, որ ռուսական խաղաղապահ զօրակազմին չի յաջողուել լուծել իր առաքելութեան շրջանակում գտնուող հիմնական խնդիրը, քանի որ Մարտի 24-ին Ասկերանի շրջանի Փառուխ գիւղ ու յարակից տարածքներ ներխուժած ադրբեջանական զօրքերը շարունակում են մնալ տեղերում:
Արցախի իշխանութիւններն, այնուամենայնիւ, յոյս են յայտնում, որ ռուսական կողմի վճռական ջանքերի շնորհիւ կը յաջողուի ատրպէյճանական զօրքերին վերադարձնել ելման դիրքեր, իսկ Արցախի խաղաղ բնակչութեանը` իրենց տներ, հակառակ պարագայում լուրջ կերպով կասկածի տակ են դրւում Արցախում ապրող խաղաղ բնակչութեանը տրուած անվտանգային երաշխիքները», ըսուած է հաղորդագրութեան մէջ: