Մենք կ՚երթանք մեր ճանապարհով. Ռոպերթ Քոչարեան
Այսօր մենք տարբեր դաշինքներով հանդէս կու գանք ընտրութիւններուն, եւ չեմ կարծեր՝ սա այն թեման է, որու վերաբերեալ մենք պէտք է ինչ-որ բանավէճեր կամ քննարկումներ ծաւալենք։ Այս մասին, 25 Մայիսին, «Հայաստան» դաշինքի ղեկավարներու ասուլիսի ժամանակ նշած է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոպերթ Քոչարեանը՝ անդրադառնալով հարցին, թէ ինչ տեսակ յարաբերութիւններ են իր եւ ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսեանի միջեւ, կա՞ն տարաձայնութիւններ եւ արդեօ՞ք տարաձայնութիւններն այն աստիճանի են, որ իրենք չեն կրցած միաւորուիլ մէկ դաշինքի մէջ
«Դուք ճանաչո՞ւմ էք երկու մարդու, որոնց միջեւ ընդհանարապէս որեւէ տարաձայնութիւն չլինի, միգուցէ միայն զոյգերի մօտ է նման բան լինում։ Չեմ կարծում, որ իրականում սա այն թեման է, որ արժանի է քննարկման։ Մենք գնում ենք մեր ճանապարհով, իրենք՝ իրենց ճանապարհով»,-ըսած է Քոչարեանը:
Ան նկատած է, որ ընտրութիւններու ժամանակ բոլորը բոլորի հետ մրցակից են. «Բայց այս ընտրութիւնների ժամանակ կան մրցակիցներ, որոնց հետ կան անյաղթահարելի տարաձայնութիւններ Հայաստանի ապագայի նկատմամբ, անվտանգութեան հարցերում եւ այլն: Դրա համար մրցակցային դաշտում կան մրցակիցներ, որոնց հետ ուղղակի հնարաւոր չի որեւէ համագործակցութիւն: Դրա շուրջ մենք աւելի առարկայական խօսակցութիւն կարող ենք ունենալ, երբ որ բոլոր դաշինքները գրանցուեն եւ մասնակցողների ֆորմատը (ձեւաչափը) պարզ լինի բոլորի համար»: