«3+3» ձեւաչափի նախանիստին Հայաստանը պիտի ներկայացնէ արտաքին գործերու փոխնախարարը
Նախնական տեղեկութիւններով Դեկտեմբեր 10 -ին «3+3» կամ «3+2» ձեւաչափի նախանիստի հանդիպում տեղի պիտի ունենայ։ Այս մասին այսօր ԱԺ- կառավարութիւն հարցուպատասխանի ժամանակ յայտնեց վարչապետ Փաշինեան:
«Առիթ ենք ունեցել մի քանի անգամ ասել, որ «3+3» ձեւաչափով կարող ենք հետաքրքրուած լինել, եթէ պարզուի, որ այդ հարթակներում, չեն քննարկուելու այնպիսի հարցեր, որոնց վերաբերեալ մենք ներգրաւուած ենք այլ ձեւաչափերում։ Այդ հարցը քննարկել ենք մեր գործընկերների, մասնաւորապէս ռուսաստանցի գործընկերների հետ եւ ունենք ազդակ, որ իրենք էլ կիսում են այդ տեսակէտը: Եւ յառաջիկայ օրերին, եթե չեմ սխալւում, Դեկտեմբերի 10 -ին «3+3» կամ «3+2» ֆորմաթիի նախանիստի ֆորմաթի նման հանդիպում է տեղի ունենալու», ըսաւ Նիկոլ Փաշինեան:
Վարչապետը տեղեկացուց նաև, որ Հայաստանը նիստին պիտի մասնակցի արտաքին գործերու փոխնախարարի մակարդակով՝ չյստակացնելով, թէ որ փոխնախարարը պիտի ներկայացնէ Հայաստանի շահերը եւ ուր տեղի պիտի ունենայ հանդիպումը։