Յետմահու պարգեւատրում 16 Նոյեմբերին զոհուած 3 զինուորներուն
ՀՀ նախագահին հրամանագրով Նոյեմբեր 16-ին զոհուած 3 հայ զինուորները յետմահու պարգեւատրուած են:
Պարգեւատրման վերաբերեալ նախագահի հրամանագրերը՝ ստորեւ.
«Հիմք ընդունելով վարչապետի միջնորդութիւնը՝ համաձայն Սահմանադրության 136-րդ յօդուածի, ինչպէս նաև «Հայաստանի Հանրապետութեան պետական պարգեւների եւ պատուաւոր կոչումների մասին» օրէնքի 5.3-րդ յօդուածի 1-ին եւ 9-րդ մասերի.
Հայրենիքի սահմանները պաշտպանելիս ցուցաբերած խիզախութեան եւ անմնացորդ նուիրումի համար Հայաստանի Հանրապետութեան պաշտպանութեան նախարարութեան N զօրամասի սպայ-հոգեբան, աւագ լեյտենանտ Տարօն Ջիւանի Սահակեանին յետմահու պարգեւատրել Մարտական ծառայութեան մետալով»:
«Հիմք ընդունելով վարչապետի միջնորդութիւնը՝ համաձայն Սահմանադրութեան 136-րդ յօդուածի, ինչպէս նաև «Հայաստանի Հանրապետութեան պետական պարգեւների եւ պատուաւոր կոչումների մասին» օրէնքի 5.3-րդ յօդուածի 1-ին եւ 9-րդ մասերի.
Հայրենիքի սահմանները պաշտպանելիս ցուցաբերած խիզախութեան եւ անմնացորդ նուիրումի համար Հայաստանի Հանրապետութեան պաշտպանութեան նախարարութեան N զօրամասի ջոկի հրամանատար, կրտսեր սերժանտ Գուրգէն Աշոտի Սարգսեանին յետմահու պարգեւատրել Արիութեան մետալով»:
«Հիմք ընդունելով վարչապետի միջնորդութիւնը՝ համաձայն Սահմանադրութեան 136-րդ յօդուածի, ինչպէս նաեւ «Հայաստանի Հանրապետութեան պետական պարգեւների եւ պատուաւոր կոչումների մասին» օրէնքի 5.3-րդ յօդուածի 1-ին եւ 9-րդ մասերի.
Հայրենիքի սահմանները պաշտպանելիս ցուցաբերած խիզախութեան եւ անմնացորդ նուիրումի համար Հայաստանի Հանրապետութեան պաշտպանութեան նախարարութեան N զօրամասի ջոկի հրամանատար, կրտսեր սերժանտ Մերուժան Արթուրի Յարութիւնեանին յետմահու պարգեւատրել Արիութեան մետալով»: