Մեթրոյի անցքերուն բողոքի արարքներ եւ ձերբակալուածներ
Ոստիկանները այսօր՝ Նոյեմբեր 24-ին, Երեւանի մեթրոյի «Երիտասարդական» կայարանին մօտէն բերման ենթարկած են 2 քաղաքային:
«Քաղաքացիները բերման են ենթարկուել «Վարչական իրաւախախտումների վերաբերեալ» օրէնսգրքի 182-րդ յօդուածի հիմքով՝ ոստիկանութեան ծառայողի օրինական պահանջը չկատարելը», յայտնեցին ոստիկանութենէն:
Նշենք, որ «Ազատագրական շարժում» նախաձեռնութեան անդամները այսօր՝ Նոյեմբեր 24-ի առաւօտեան կաթուածահար ըրած են Երեւանի մեթրոփոլիթենի աշխատանքը։ Անոնք մեթրոյին մէջ ներկայացուցած են իրենց պահանջները եւ յայտարարած, որ նահանջ պիտի չըլլայ։ «Ապաքաղաքական բողոքի ակցիա է։ Բողոքի ակցիան նաև ձեր երեխաների անվտանգութեան համար է, զինուորին պէտք է զինեն, առաջնագիծը պէտք է պաշտպանել։ 18։30-ին բոլորով միասնական հավաքվենք Հանրապետության հրապարակում, ամեն օր պետք է պայքարենք, նահանջ չի լինելու: Մեր նպատակն է թոյլ չտալ թշնամուն միջանցք տրամադրել, կանխել սահմանագծման եւ սահմանազատման հակահայկական ծրագիրը, այդ թւում՝ պահանջելով հրապարակել ստորագրման ներկայացուած փաստաթղթերը», ըսած են շարժումին մասնակիցները:
Աւելի ուշ ոստիկանները մեթրոյի «Երիտասարդական» կայարանին մօտէն բերման ենթարկեցին «Ազատագրական շարժում» նախաձեռնութեան անդամներէն քանի մը հոգի: