Բողոքի գործողութիւններ Երեւանի մէջ. Կան բերման ենթարկուածներ
Բողոքի գործողութիւններ Երեւանի  մէջ. Կան բերման ենթարկուածներ
Այսօր առաւօտուն Երեւանի շարք մը փողոցներ փակուած են. քաղաքայինները տեղեկատուական շարժում կ'իրականացն նշելով, որ այսօր երեկոյան ժամը 17-ին Հանրապետութեան հրապարակին վրայ հանրահաւաք տեղի պիտի ունենայ:
Արշակունեաց պողոտան փակած երիտասարդներէն մէկը դիմելով ոստիկաններուն՝ ըսաւ. «Խնդրում եմ, այս ակցիան մի տապալէք, մենք հայ ենք, էս ակցիան ուղղուած է բացառապէս թուրքերի դէմ»:
Ոստիկաններից մէկը նշեց, որ այս պահուն պողոտային վրայ խցանման մէջ երեք շատպօգնութըւն կանգնած է, իսկ քիչ անց, ոստիկանները քաշքշելով սկսան բերման ենթարկել պողոտան փակած քաղաքայինները:
Նշենք, որ ոստիկանութեան փոխանցմամբ, Երեւանի փողոցներէն 18 մարդ բերման ենթարկուած է ոստիկանութեան բաժիններ: Ոստիկանութենէն յայտնեցին, որ քաղաքայինները բերման ենթարկուած են Վարչական իրաւախատումներու մասին օրէնսգրիքի 182 յօդուածով նախատեսուած գործողութիւն կատարելու համար (Հասարակական կարգի պահպանութեան, հասարակական անվտանգութեան ապահովման, պահպանութեան պարտականութիւնները կատարելու ընթացքին ոստիկանութեան զօրքերու զինուորի կամ ոստիկանութեան ծառայողի օրինական պահանջը չկատարելը):
Նախօրէին յայտարարութին տարածած էին Ազատագրական շարժման նախաձեռնողները, որուն մէջ նշուած էր.
«Հայրենակիցներ, մեկնարկել է ազատագրական շարժումը, որի նպատակն է.
- կանխել սահմանագծման եւ սահմանազատման հակահայկական ծրագիրը, այդ շարքին՝ պահանջելով հրապարակել ստորագրման ներկայացուած փաստաթղթերը,
- թոյլ չտալ միջանցք տրամադրել թշնամուն,
- պահանջել, որ Հայաստանի իշխանութիւնները լիարժէք զինեն առաջնագիծը եւ պաշտպանեն ՀՀ տարածքային ամբողջականութիւնը:
Մեր պայքարը հայկական պետականութեան պահպանման համար է։ Մեր երկրի անվտանգութիւնը ամէն մէկիս ձեռքում է՝ Սիւնիքից մինչեւ Տավուշ, Շիրակից մինչեւ Արցախ։
Նոյեմբերի 22-ին, ժամը 17:00-ին հաւաքւում ենք Երեւանի Հանրապետութեան հրապարակում՝ տէր կանգնելու մեր երկրին ու պետականութեանը»։